Twój koszyk

jest pusty 0,00zł

187

Zestaw pierścieni pośrednich makro do M42 7/14/28mm

Zestaw trzech pierścieni pośrednich 7/14/28mm do makrofotografii. Przeznaczone do mocowania M42

Więcej szczegółów

MKRRNGM42

Mitoya


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Wkrótce znowu w naszej ofercie - Wkrótce znowu w naszej ofercie

Najwyższej jakości pierścienie pośrednie do makrofotografii. Zakłada się je między korpus aparatu a obiektyw. Powodują zwiększenie odległości pomiędzy płaszczyzną ogniskowania obiektywu a materiałem światłoczułym w aparacie (matrycą bądź filmem) i uzyskanie w ten sposób większej skali odwzorowania. Innymi słowy: im dalej, za pomocą pierścieni o odpowiedniej długości, odsuniemy obiektyw od aparatu, tym lepsze powiększenie danego obiektu będziemy mogli uzyskać. 

 

Oferowany zestaw składa się z trzech pierścieni różnej długości: 7mm, 14mm i 28mm (można je łączyć) oraz dwóch adapterów bagnetowych: jeden mocujący pierścienie do korpusu, drugi pozwalający na zamocowanie obiektywu do pierścieni. Cały zestaw wykonany jest z wysokiej jakości czernionego aluminium, wytrzymałego, odpornego na ścieranie i nie podatnego na odblaski. Pierścienie nie posiadają żadnych elementów szklanych czy optycznych - sprawia to, że nie wpływają negatywnie na jakość zdjęć. 

 

Cechy

  • Maksymalna długość zestawu - 49mm (trzy pierścienie o długości 7mm 14mm i 28mm).
  • Pierścienie można dowolnie łączyć
  • Działają ze WSZYSTKIMI obiektywami na rynku z bagnetem M42
  • Są kompatybilne z obiektywami manualnymi i elektronicznymi
  • Nie przenoszą autofocusa ani wartości przysłony
  • Bezawaryjne (ze względu na brak elementów elektronicznych)
  • Nie pogarszają jakości zdjęć (ze względu na brak elementów optycznych)
  • powodują spadek jasności obiektywu

 

Zastosowanie

Oferowane tu pierścienie pośredniczące pozwolą na wykorzystanie posiadanego obiektywu do makrofotografii za wyjątkowo atrakcyjną cenę. Po zamontowaniu pierścienie pozwalają uzyskać dużo wyższą jakość zdjęć z dużym powiększeniem. Dzięki bardzo solidnemu wykonaniu i braku jakichkolwiek elementów optycznych pierścienie te nie pogarszają jakości zdjęć, a czernione aluminium sprawia, że pierścienie nie są podatne na odblaski psujące efekt zdjęcia.

 

Macro ringZapałka (44mm)Macro ring
Śruba (6mm)

Macro ring
Szpilka (16mm)
Macro ring
Spinacz (27mm)

 

Dlaczego warto kupić pierścienie JYC zamiast drogich pierścieni z przeniesieniem AF i przysłony?

1. Podczas fotografowania z założonymi pierścieniami pośrednimi głębia ostrości jest tak mała, żestosowanie autofocusa mija się z celem - szybciej i precyzyjniej ustawimy ostrość ręcznie, niż zrobi to automat aparatu, mając trudności z trafieniem w milimetrowy punkt - z doświadczenia wiemy, że najłatwiej ustawić ostrość przysuwając bądź odsuwając aparat od fotografowanego przedmiotu. Po prostu - autofocus jest całkowicie zbędny.

2. Pierścieni można używać z każdym obiektywem o średnicy 42mm. Oferowanych pierścieni można używać z obiektywami manualnymi i elektronicznymi, mimo że nie przenoszą automatyki. Nawet w nowoczesnych obiektywach bez pierścienia przysłony na korpusie, da się ją domknąć w sposób może nie najwygodniejszy, lecz skuteczny - gdy priorytetem jest cena, trzeba się zastanowić czy warto przepłacać za coś, co da się zrobić samemu opis poniżej)

3. Powyższe podpunkty udowadniają, że pierścienie mają REALNĄ funkcjonalność pierścieni z przeniesieniem automatyki - a te drugie są często nawet kilkunastokrotnie droższe. Co więcej, często w ich cenie mogą państwo kupić równie dobre pierścienie manualne i kilka dobrej jakości manualnych obiektywów - niech sobie Państwo sami odpowiedzą na pytanie, co jest bardziej opłacalne i co do Państwu więcej możliwości i radości z robienia zdjęć.

4. Ostatni i najważniejszy argument: zdjęcia, prezentowane powyżej, wykonane za pomocą pierścieni (aparat Canon 40D z 50mm f/1.4, z przysłoną domkniętą do f/16 - sposób poniżej) Dla lepszego zaprezentowania działania pierścieni, każde ze zdjęć przedstawia 100% kadru prosto z aparatu - nie były "przycinane" komputerowo, zostały jedynie zmniejszone (rozmiar podany w nawiasie to wielkość całego przedmiotu).

 

Jak przymknąć przysłonę w obiektywie nie posiadającym pierścienia przysłony na korpusie?
(dotyczy aparatów posiadających przycisk podglądu głębi ostrości)


Bez założonych pierścieni (ale z założonym obiektywem) ustawiamy odpowiednie parametry ekspozycji (w tym przysłonę); naciskamy przycisk podglądu głębi ostrości na body aparatu (posiada go większość lustrzanek) - spowoduje to przymknięcie przysłony do ustawionej w aparacie wartości. Trzymając wciśnięty przycisk, zdejmujemy obiektyw.

Mitoya - kontakt

Zadzwoń do nas

infolinia 0801 066 300

stacjonarny (22) 295 12 04

komórka 792 648 692

Mitoya - kontakt

Napisz do nas

e-mail sklep@mitoya.pl

gadu-gadu 12825223

Bezpieczne zakupy

Sklep w Warszawie OPINEO - słucham swoich klientów ALLEGRO - standard allegro SKLEPY24.PL
Zadaj pytanie on-line